Şirket Profili


Ramsan Makina, otomasyon alanında tasarım, üretim ve uygulama hizmetleri sunmak üzere 2004 yılında faaliyetine başlamıştır. O tarihten bu yana birbirinden çok farklı otomasyon sistemlerinin yüksek yerlilik oranıyla hayata geçirilmesini sağlamış ve Türk sanayisine kaliteli, uzun ömürlü ve özgün makine uygulamaları kazandırmıştır.

Ramsan Makina, kendi imzasını taşıyan tüm üretim sistemlerinin %100 yerli ve özgün tasarıma sahip olmasının haklı gururunu yaşamaktadır. Uzman 3D tasarımcıları ile son sürüm Cad - Cam programları kullanılarak, doğru ve yüksek teknoloji desteği ile Ar-Ge faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. Tasarım çalışmaları sonucu ortaya çıkan makine modellerinin her bir bileşeni, alanında deneyimli ustaların ellerinde şekillenmekte ve üstün kapasiteli talaşlı imalat tezgâhlarında yüksek hassasiyetle üretilmektedir. Üretim faaliyetleri sonrasında bilgisayar modellerine uygun şekilde bir araya getirilen her bir bileşen ile nihai otomasyon sistemi oluşturulmaktadır.

Yüksek müşteri memnuniyeti hedefleyen Ramsan Makina, ürün testlerini azami dikkat ve özenle yapmakta ve müşteriye özel olarak tasarlanan, bu açıdan dünyada ilk olma özelliği taşıyan her bir makinesinin uzun kullanımlarda karşılaşılabilecek olası problemlerini tespit ederek sistem henüz müşteriye teslim edilmeden çözümler üretmektedir.

Çözüm odaklı anlayış felsefesiyle hareket ederek müşterilerinin üretimde karşılaştığı sorunları çözecek, üretimi kolaylaştıracak ve hızlandıracak otomasyon sistemlerini hayata geçiren Ramsan Makina, 2012 yılından itibaren tecrübesini, bilgi birikimini ve uzmanlığını otomatik vida beslemeli tornavidalar alanına yoğunlaştırmıştır. Bu alanda kısa sürede yapmış olduğu atılımlarla müşterilerinin çok tercih ettiği makinelerin üretimini sağlamıştır. Uzun yıllara dayanan otomasyon sistemleri üretim geçmişindeki çalışma şekline benzer olarak vidalama sistemlerinde de müşterinin ihtiyacı ve isteği makine tasarımına zemin oluşturmaktadır. Vidalama yapılacak olan ürün, malzeme ve vida özellikleri göz önünde tutularak ihtiyaca özel tasarım ve üretim yapılmaktadır.

Ramsan Makina imzasına sahip olan bir otomatik vida beslemeli tornavida sistemi ile verimlilikte artış sağlanmakta ve üretim süreçlerinde en büyük sarfiyat kalemlerinden olan zaman ve iş gücü konularında yaşanan kayıplar en aza indirilmektedir.

Yatırım maliyetlerini düşürmek isteyen veya tesislerinde otomatik vidalama sistemi bulunduramayacak olan müşteriler için de çözümler sunan Ramsan Makina, isteğe özel olarak belirlenen herhangi bir ürünü, kendi altyapısını kullanarak gerçekleştirdiği vidalama faaliyetleri ile müşterilerine hazır ve montajlanmış olarak da sunmaktadır. Bu sayede tesislerinde hacimsel anlamda bütçelerinde ise yatırım maliyeti anlamında tasarruf sağlamak isteyen üreticiler, vidalama ve ürün montaj faaliyetlerini Ramsan Makina altyapısı ve uzmanlığı ile gerçekleştirme imkânı bulmaktadır.